SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ İLE İLGİLİ YENİ SÜREÇ - BEM-BİR-SEN İTFAİYE ŞUBESİ
5 Eylül 2015 Cumartesi 10:42
      Üye Girişi
        Üye Ol
     Bize Ulaşın
SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ İLE İLGİLİ YENİ SÜREÇ
Tarih : 2012.05.10  15:38:25
Sosyal Denges Sözleşmesi imza aşaması ile ilgili sendikamız süreci başlatmıştır.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE ŞUBESİ

 

 

 SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİYLE İLGİLİ SÜREÇ

 

 

Değerli arkadaşlar; Büyükşehir Belediyemizle yapılan Sosyal Denge Sözleşmesi Mayıs ayı sonunda biteceğinden dolayı, bu ayki SDS (Sosyal Denge Ücreti) 15 günlük, 250 TL olarak maaşımıza yansıyacaktır. 

Yeni sözleşme için ön görüşmeler başlamış olup, bu konuyla ilgili Belediye Başkanımız Sn. Kadir TOPBAŞ, çalışanları mağdur etmeyecek şekilde en iyi şartlarda sözleşme yapılması yönünde kanaatini belirtmiştir. Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Hüseyin EREN de sözleşmeyle ilgili yakın zamanda çalışmalara başlanacağını ifade etmiştir. 

            Yeni sözleşmeyle ilgili olarak, İBB Meclisinden Haziran ayı içerisinde karar çıkartılacaktır. Yine Sözleşmenin 1 Haziran 2012 tarihi itibariyle geçerli olması için İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı, Büyükşehir Belediye Meclisine teklif sunacaktır. Teklifin meclisten kabul edilmesinden sonra SDS görüşmeleri Sendikamız ile Belediyemiz arasında başlayacaktır. Yapılacak yeni sözleşme, 1 Haziran 2012 tarihinde  başlayacak  olup, imzalanmasına takiben 1 Haziran Tarihinden itibaren 45 günlük olarak ödemesi yapılacaktır.

Yeni çıkan yasa gereği, SDS (Sosyal Denge Sözleşmesi) ücretlerinde %15 ila %20 arasında, vergi dilimine göre vergi kesintileri yapılacaktır. Vergi kesintisinin çalışanlara yansımaması için, yeni yapılacak sözleşmede memur arkadaşlarımızın mağdur edilmeyecek şekilde ücret talep edilecektir. 

Konuyla ilgili gelişmeler oldukça tarafınıza gerek Temsilciler gerek sitemiz veya mail aracılığı ile bilgi verilecektir. 

Yeni yapılacak Toplu Sözleşme Yasasının ve Büyükşehir Belediyemizde imzalanacak olan SDS’nin Büyükşehir çalışanlarına hayırlı olmasını temenni ederim. 

 

 

 

                                                                                  Hasan KARAKAŞ

 

                                                                                     Bem-Bir-Sen

 

                                                                               İtfaiye Şube Başkanı

 

6223 kez okundu
ahmetekici / Tarih : 2012.05.11  14:24:49
Amirim hayırlısı olsun, başarılar... Kurbağa adam ekibi konusunda bir gelişme olacak mı? Toplu sözleşme sürecinde İtfaiye Kurbağa Adamlarının "dalış tazminatı" problemi gündeme geldi, talepler arasında da var; 5611'de değişiklik yapılması ile ilgili "Kanun değişikliği" ve yeni Kanun taslağı olan "İtfaiye Teşkilatı Dalış Hizmetleri Kanunu" ile ilgili çalışmaları bir süre önce Genel Merkezine ilettik, bazı siyasilerle de temaslarımız sürüyor, sizlerin de desteğiyle yasalaşmasını umuyoruz,Saygılar
Diğer İtfaiye Şubesi Haberleri
Adres: BEM-BİR-SEN İSTANBUL 9 NOLU (İTFAİYE) ŞUBESİ
 e-mail: m.kasim@hotmail.com
Aktif Ziyaretçi: 6 Bugün Gelen: 240 Dün Gelen: 634 Toplam Ziyaretçi: 921291
Copyright  2015 BEM-BİR-SEN İstanbul İtfaiye Şubesi
|
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz
Proje Dinamik Bilgi Teknolojileri ve Yazlm Hizmetleri